• KORNELÓWKA ZATAŃCZYŁA DLA KORNELÓWKI

• Czy wiecie, że taniec to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej? Nieważne, jaki rodzaj tańca wybierzecie- nowoczesny, klasyczny, dyskotekowy czy towarzyski, każdy daje tańczącym wiele satysfakcji, a ponadto korzyści fizycznych i psychicznych. Taneczne pląsy poprawiają elastyczność ciała, wyrabiają kondycję, dodają energii, a także zwalczają stres.

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji z wielką przyjemnością udaliśmy się na obchody tego święta do zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

Na wspólnym spotkaniu podziwialiśmy taneczne występy uczniów, wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej oraz nasze koło wokalno-taneczne zaprezentowało swoje umiejętności w układach choreograficznych z pomponami. Po słodkim poczęstunku doskonale bawiliśmy się w dyskotekowych rytmach.

W bardzo wesołych nastrojach oraz tanecznym krokiem opuszczaliśmy mury bliskiej nam szkoły, dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspólną zabawę.

• Euroweek

• W dniach 14-18 kwietnia wzięliśmy udział w obozie edukacyjnym Euroweek – Szkoła Liderów. Warsztaty odbywały się w malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas wyjazdu nie tylko rozwijaliśmy umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale również doskonaliliśmy umiejętność pracy w zespole, autoprezentacji i przewodzenia. Dzięki kontaktowi z wolontariuszami z Meksyku. Gruzji, Włoch, Pakistanu i Peru rozwinęliśmy również ciekawość, otwartość i tolerancję wobec innych kultur. Pogłębiliśmy również swoją wiedzę na temat tradycji oraz historii krajów pochodzenia wolontariuszy.

Każdy dzień pobytu zaczynał się od rozgrzewki „Energizer”, a kończył – „NightShow”, czyli wieczornymi prezentacjami przygotowanymi przez uczniów. Wśród aktywności można również wymienić: Creativity Group Activity, Tean Building Activity, Country Presentation, Cultural Night. W między czasie wybraliśmy się także na wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie zwiedziliśmy kopalnię złota. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik otrzymał certyfikat. Ten tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

• Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

• Dnia 11 kwietnia 2024r. odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. W wyniku eliminacji na szczeblu szkolnym do powiatowego etapu konkursu przeszły uczennice klasy siódmej, Kinga Janc i Karolina Budaj. Reprezentując naszą szkołę, dziewczęta nabyły doświadczenia, aby powalczyć o miejsca na podium w przyszłym roku szkolnym.

• PLANETA VS. PLASTIK Dzień Ziemi 2024

• 22 kwietnia to Święto Ziemi, dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej planety. To także wspaniała okazja, by promować postawy proekologiczne i nawoływać do ochrony środowiska.

Tradycją naszej szkoły stały się już obchody tego ekologicznego święta, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę i jakie są skutki globalnego ocieplenia.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły włączyli się kolejny raz w akcję #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie przygotowali na ten dzień oraz zaprezentowali kolorowe plakaty i transparenty z hasłami ekologicznymi. Odbył się również pokaz mody, gdzie uczniowie, wykazując się pomysłowością i inwencją twórczą, wykonali stroje z materiałów wielokrotnego użytku oraz takich, które negatywnie wpływają na środowisko.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był przemarsz społeczności szkolnej ulicami Boruszyna i wspólne skandowanie proekologicznych haseł. Celem happeningu było zwrócenie uwagi na dbałość o czystość naszej planety i uzmysłowienie wszystkim, jak ważną kwestią jest troska o środowisko naturalne.

• Powiatowy Turniej BRD.

• 18 kwietnia w Czarnkowie odbyły się  powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Brali w nich udział również uczniowie z naszej szkoły: Zofia Molska, Lena Grabicka, Fabian Grabicki i Marek Mantaj, którzy w młodszej kategorii wiekowej – od 10 do 12 lat zajęli III miejsce. Turniej rozpoczął się kilka minut po godzinie 9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie, gdzie zawodnicy w ciągu 40 minut musieli rozwiązać 2 testy wiedzy, składające się łącznie z 35 pytań dotyczących przepisów drogowych. W dalszej części konkursu uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód i znajomością przepisów drogowych w Miasteczku Ruchu Drogowego. Gratulujemy sukcesu!

• Dzień Drzwi Otwartych w Goraju

• Co roku chętnie odpowiadamy na zaproszenie Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju. Nie inaczej było 10 kwietnia, kiedy to uczniowie klasy VII skorzystali z gościnności szkoły średniej, która na ten dzień przygotowała mnóstwo atrakcji. Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli skorzystać m.in. z miniwarsztatów przyrodniczych, wziąć udział w pokazie umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych czy w pokazie gorajskich łuczników. Atrakcją było także wysłuchanie koncertu Zespołu Trębaczy Myśliwskich oraz spotkanie przy ” paśniku” pełnym leśnych smaków. Jak zawsze chętni uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych na ten dzień quizach i konkursach. Jednym z nich były zmagania ortograficzne, w których Kinga Janc zajęła II miejsce. Dzięki uprzejmości organizatorów uczniowie mogli poznać dodatkowo niezwykle ciekawą historię gorajskiego zamku oraz jego właścicieli. Wizyta przy grobie hrabiego Hochberga była niezwykłym przeżyciem. Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w Drzwiach Otartych i miłe przyjęcie.